This site requieres JavaScript but your browser settings does not allow this. Please activate JavaScripts and try again.
Språkval
Social media

Kontakt
Adress

Börjes Logistik & Spedition AB

Box 176

SE-38222 Nybro

Besöksadress: Tegelvägen 4, 382 92 Nybro

E-mail

info@borjes.com

Telefon

+46 (0) 481 75 45 00

Fax

+46 (0) 481 75 45 75

Företagsinfo

Org. nr.: 556142-0430

VAT No: SE556142043001

N är du ringer till Börjes Logistik & Spedition så kommer du direkt till företagets hjärta - vår trafikledning. Det är på trafikledningen i Nybro och i Erfurt som transporterna planeras. Här möts du genast av vår omtalade serviceanda och oavsett om du bokar en pall eller en komplett last får du samma engagerade bemötande. Våra erfarna trafikledare har kontroll över godset hela vägen från hämtning till lämning. De ser till att godset går rakaste och snabbaste vägen till dig - Utan omvägar.

Johan Wirstedt Trafikansvarig  

Kontakta Johan

Direktnr: +46 (0) 481 75 45 29

Mobilnr: +46 (0) 709 76 50 92

Fax: +46 (0) 481 75 45 75

wirstedt@borjes.com

Ulf Skånberg Export ( Sverige )

Kontakta Ulf

Direktnr: +46 (0) 481 75 45 22

Mobilnr: +46 (0) 709 76 28 41

Fax: +46 (0) 481 75 45 75

skanberg@borjes.com

Anders Lindborg Import ( Sverige )

Kontakta Anders

Direktnr: +46 (0) 481 75 45 30

Mobilnr: +46 (0) 709 76 28 42

Fax: +46 (0) 481 75 45 75

lindborg@borjes.com

Heléne Lejon Import/Export ( Sverige )

Kontakta Heléne

Direktnr: +46 (0) 481 75 45 38

Mobilnr: +46 (0) 709 76 40 92

Fax: +46 (0) 481 75 45 75

helene.lejon@borjes.com

Kalle Darnell Säkerhetsrådgivare  

Kontakta Kalle

Direktnr: +46 (0) 481 75 45 21

Mobilnr: +46 (0) 709 76 28 40

Fax: +46 (0) 481 75 45 75

darnell@borjes.com

Johan Martinsson Import/Export Sverige ADR Klass 1  

Kontakta Johan

Direktnr: +46 (0) 481 75 45 31

Mobilnr: +46 (0) 709 76 41 03

Fax: +46 (0) 481 75 45 75

johan.martinsson@borjes.com

Torsten Kositza ADR Europa ( Tyskland )

Kontakta Torsten

Direktnr: +49 (0) 362 02 28 413

Mobilnr: +49 (0) 177 25 91 951

Fax: +49 (0) 362 02 28 444

torsten.kositza@borjes.com

Artur Dusza Import/Export Spedition  

Kontakta Artur

Direktnr: +46 (0) 481 75 45 35

Mobilnr: +46 (0) 709 76 28 39

Fax: +46 (0) 481 75 45 75

artur@borjes.com

Jarno Honkonen Import/Export Spedition  

Kontakta Jarno

Direktnr: +46 (0) 481 75 45 43

Mobilnr: +46 (0) 709 76 41 42

Fax: +46 (0) 481 75 45 75

jarno@borjes.com

Per Ohlsson Inrikes ( Sverige )

Kontakta Per

Direktnr: +46 (0) 481 75 45 27

Mobilnr: +46 (0) 709 76 40 72

Fax: +46 (0) 481 75 45 75

per.ohlsson@borjes.com

Jesper Sandelius Inrikes ( Sverige )

Kontakta Jesper

Direktnr: +46 (0) 481 75 45 37

Mobilnr: +46 (0) 709 76 40 82

Fax: +46 (0) 481 75 45 75

jesper.sandelius@borjes.com

Fredrik Lennqvist Specialtransporter  

Kontakta Fredrik

Direktnr: +46 (0) 481 75 45 46

Mobilnr: +46 (0) 70 893 46 86

Fax: +46 (0) 481 75 45 75

fredrik.lennqvist@borjes.com

Mike Rauche ADR Europa ( Tyskland )

Kontakta Mike

Direktnr: +49 (0) 362 02 28 416

Mobilnr: +49 (0) 174 23 48 460

Fax: +49 (0) 362 02 28 444

mike.rauche@borjes.com

Mateusz Sobol Import/Export Spedition ( Sverige )

Kontakta Mateusz

Direktnr: +46 (0) 70 97 64 073

Mobilnr: +46 (0) 70 97 64 073

Fax: +46 (0) 481 75 45 75

mateusz.sobol@borjes.com

Börjes Logistik & Spedition i Nybro