This site requieres JavaScript but your browser settings does not allow this. Please activate JavaScripts and try again.
MENY

Transport

När du ringer till Börjes Logistik & Spedition så kommer du direkt till företagets hjärta - vår trafikledning. Det är på trafikledningen i Nybro och i Erfurt som transporterna planeras. Här möts du genast av vår omtalade serviceanda och oavsett om du bokar en pall eller en komplett last får du samma engagerade bemötande. Våra erfarna trafikledare har kontroll över godset hela vägen från hämtning till lämning. De ser till att godset går rakaste och snabbaste vägen till dig - Utan omvägar.

Johan Wirstedt
Johan Wirstedt

Trafikchef

Direktnr: +46 481 75 45 29
Mobilnr: +46 70 976 50 92
wirstedt@borjes.com

Simon Björk
Simon Björk

Fordonsansvarig

Direktnr: +46 481 75 45 40
Mobilnr: +46 70 976 41 09
simon.bjork@borjes.com

Ulf Skånberg
Ulf Skånberg

Export

Direktnr: +46 481 75 45 22
Mobilnr: +46 70 976 28 41
skanberg@borjes.com

Heléne Lejon
Heléne Lejon

Transportadministration
Tull, Reklammationer

Direktnr: +46 481 75 45 38
Mobilnr: +46 70 976 40 92
helene.lejon@borjes.com

Anders Lindborg
Anders Lindborg

Import

Direktnr: +46 481 75 45 30
Mobilnr: +46 70 976 28 42
lindborg@borjes.com

Artur Dusza
Artur Dusza

Spedition
Import/Export

Direktnr: +46 481 75 45 35
Mobilnr: +46 70 976 28 39
artur@borjes.com

Jarno Honkonen
Jarno Honkonen

Import

Direktnr: +46 481 75 45 43
Mobilnr: +46 70 976 41 42
jarno@borjes.com

Jörgen Fredriksson
Jörgen Fredriksson

Trafikadministratör
Spedition

jorgen.fredriksson@borjes.com

Per Ohlsson
Per Ohlsson

Inrikes

Direktnr: +46 481 75 45 27
Mobilnr: +46 70 976 40 72
per.ohlsson@borjes.com

Jesper Sandelius
Jesper Sandelius

Bring
Inrikes Lokaldistribution

Direktnr: +46 481 75 45 37
Mobilnr: +46 70 976 40 82
jesper.sandelius@borjes.com

Våra kontor

Så här hittar du till oss