This site requieres JavaScript but your browser settings does not allow this. Please activate JavaScripts and try again.
MENY

Transport

När du ringer till Börjes Logistik & Spedition så kommer du direkt till företagets hjärta - vår trafikledning. Det är på trafikledningen i Nybro och i Erfurt som transporterna planeras. Här möts du genast av vår omtalade serviceanda och oavsett om du bokar en pall eller en komplett last får du samma engagerade bemötande. Våra erfarna trafikledare har kontroll över godset hela vägen från hämtning till lämning. De ser till att godset går rakaste och snabbaste vägen till dig - Utan omvägar.

Kontaka vår trafikledning direkt:

Inrikes - inrikes@borjes.com +46 481 75 45 27

Import - import@borjes.com +46 481 75 45 30

Export - export@borjes.com +46 481 75 45 22

Johan Wirstedt

AO Chef General Cargo

Telefon: +46 481 75 45 29
Email: wirstedt@borjes.com

Per Ohlsson

Inrikesansvarig

Telefon: +46 481 75 45 72
Email: per.ohlsson@borjes.com

Ulf Skånberg

Export

Telefon: +46 481 36 69 63
Email: skanberg@borjes.com

Anders Lindborg

Import / Export / Spedition / Offert

Telefon: +46 481 36 69 58
Email: lindborg@borjes.com

Jarno Honkonen

Import

Telefon: +46 481 75 45 83
Email: jarno@borjes.com

Jesper Sandelius

Lokaldistribution / Bring

Telefon: +46 481 75 45 37
Email: jesper.sandelius@borjes.com

Tom Holmqvist

Inrikes

Telefon: +46 481 36 61 00
Email: tom.holmqvist@borjes.com

Artur Dusza

Spedition PL/Östeuropa

Telefon: +46 481 75 45 35
Email: artur@borjes.com

Jörgen Fredriksson

Spedition

Telefon: +46 70 910 91 32
Email: jorgen.fredriksson@borjes.com

Heléne Lejon

Transportadministratör / Tull, Reklamationer

Telefon: +46 481 75 45 38
Email: helene.lejon@borjes.com

Söker ni arbete?

Läs mer om lediga tjänster här

+

Läs mer på våra karriärsidor

 

Arbeta med oss

Ni kan hitta mer info om lediga tjänster på våra karriärsidor, ni kommer dit genom att antingen använda sidnavigeringen eller genom att klicka [ här ]